1103
مجله اینترنتی
زنان و خانواده
کانال دخت ایران
     1. الهام عسکری؛ مدیر نمایندگی بیمه پارسیان
       1. اندازه متن:
       2.  
       3.  
      نظرات (۰۰)
      تعداد بازدید: 1103
      نسخه مناسب چاپ
      ارسال به ديگران
      اضافه کردن به علاقمندی ها
    زنان خانه‌دار با کمتر از ۴۵ سال سن می‌توانند بیمه شوند و از پوشش بیمه‌ای استفاده کنند.
    دخت ایران- یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های مردان در خانواده‌های ایرانی، قاعدتاً بایستی تأمین آینده همسر و فرزندان‌شان برای زمانی است که آن‌ها در قید حیات نباشند.
     
    راه‌های مختلفی برای رسیدن به این هدف وجود دارد که اکثر آن‌ها نیاز به توانمندی مالی قوی دارد. اما در این گزارش به دنبال راهکارهایی هستیم که ایده‌آل یک خانواده با تمکن متوسط در ایران باشد و به نظر می‌رسد بهترین این راهکارها در سال‌های اخیر در بیمه‌های عمر و زنان مشاهده می‌شود.
     
    مدت‌زمان طولانی از راه‌اندازی بیمه‌های پس‌اندازی در کشور ما نمی‌گذرد، اما به نظر می‌رسد یکی از بهترین راه‌حل‌هایی که یک مرد خانواده با درآمد محدود می‌تواند بدون تحمل فشار اقتصادی برای خانواده خود سرمایه‌گذاری مطمئن و خالی از ریسک انجام دهد، عضو نمودن همسر و یا فرزندان خود دریکی از این بیمه‌ها باشد.
     
    بیمه مستمری زنان خانه‌دار
    در این نوع از بیمه با پرداخت حق بیمه در حدفاصل زمانی معین، فرد بیمه‌شده می‌تواند از بیمه مستمری دریافت کند.
     
    خانم‌ها از یک تا ۷۰ سالگی می‌توانند این بیمه‌نامه را برای خود تهیه نمایند. متأهل بودن شرط تهیه این بیمه‌نامه نیست و مدت پرداخت حق بیمه بین ۱۰ تا ۳۰ سال تعیین‌شده است. با توجه به میزان مستمری درخواستی، حق بیمه تعیین می‌شود یا شما با اعلام حق بیمه متناسب با توانایی مالی خود، حق بیمه را اعلام و شرکت بیمه، میزان مستمری را تعیین می‌کند.
     
    بیمه مستمری زنان خانه‌دار در قالب بیمه‌های عمر و بازنشستگی برای آن‌ها تأمین می‌شود. در این نوع بیمه‌ فرد ضمن برخورداری از یک بیمه عمر زمانی (فوت به هر علت) که مدت آن بستگی به مدت بیمه‌نامه دارد، پس‌اندازی را که با نرخ بهره فنی ۱۸ درصد برای او تشکیل می‌شود و در پایان مدت بیمه دریافت خواهد کرد، شرکت بیمه متعهد می‌شود چنانچه فرد بیمه‌شده در طول مدت بیمه به هر علت فوت کند، سرمایه فوت بیمه‌نامه را به‌علاوه پس‌اندازی که تا زمان فوت برای او تشکیل‌شده به ذی‌نفع منتخب او بپردازد.
     
    تعهد دوم هم این است که درصورتی‌که فرد در پایان مدت بیمه زنده باشد، سرمایه تشکیل‌شده را به‌صورت یکجا یا مستمری برای مدت محدود یا مادام‌العمر به وی بپردازد. البته به‌شرط آنکه حداقل سن بیمه‌شده در زمان شروع مستمری ۵۰ سال تمام باشد.
     
    درواقع بانوانی که شاغل نیستند و امکان سرمایه‌گذاری مناسب ندارند، با دریافت این پوشش و پرداخت حق بیمه بسیار اندک می‌توانند مبلغ قابل قبولی را برای خود و حتی اطرافیان خود ذخیره و پس‌انداز کنند.
     
    مستمری چیست؟
    مستمری‌ها دو نوع هستند:
     
    نوع اول؛ مستمری تمام عمر: در این حالت اقساط مستمری تا زمانی که بیمه‌شده در قید حیات باشد و حداکثر تا سن ۱۰۶ سالگی پرداخت می‌شود.
     
    نوع دوم؛ مستمری موقت: در این نوع بیمه‌نامه‌ها اقساط مستمری به مدت محدود که خودتان مدت آن را تعیین می‌کنید، پرداخت می‌شود.
    یعنی شما قادر هستید هر میزان حق بیمه و یا هر مبلغ مستمری ماهانه که مایل باشید به‌دلخواه خود انتخاب کنید و در صورت تمایل اقساط مستمری به خود شما و یا یکی از اعضای خانواده و یا هر شخص دیگری که انتخاب کنید پرداخت شود.
     
    چند نکته را هم بدانید؛ خوب است:
     
    در این نوع بیمه‌نامه‌ها شما می‌توانید از محل ذخیره‌های خود به‌دفعات تا میزان ۹۰ درصد اندوخته‌ها بدون نیاز به ضامن وام دریافت کنید.
     
    اگر در طول مدت پرداخت حق بیمه از خرید بیمه‌نامه خود منصرف شدید، کلیه حق بیمه‌های پرداختی بدون هیچ کم‌وکاست به شما برگردانده می‌شود.
     
    خدای‌ناکرده در صورت فوت‌تان، کلیه اندوخته‌های ایجادشده به همراه سودهایی که به آن تعلق‌گرفته، به استفاده‌کنندگانی که شما تعیین کرده‌اید پرداخت می‌شود.
     
    مزایای بیمه مستمری زنان خانه‌دار
    با توجه به این‌که شرکت‌های مختلف بیمه‌گذار دارای قوانین و مزایای متفاوتی هستند، ما تنها یک شرکت بیمه را مثال می‌زنیم و تحقیق درباره بقیه شرکت‌ها را به خودتان واگذار می‌کنیم.
     
    برای مثال در بیمه پارسیان برخی مزایا (علاوه بر پرداخت مستمری) به شرح زیر تعریف‌شده است:
     
    بهره‌مندی از پوشش‌های بیمه امراض تا ۷۰ سالگی
     
    تعیین سرمایه فوت از حداقل ۳ میلیون تومان تا ۲۰۰ میلیون تومان
     
    نحوه پرداخت حق بیمه
    در این نوع از بیمه شما می‌توانید با توجه به شرایط مالی خود، در بازه زمانی طولانی و یا کوتاه‌مدت حق بیمه خود و یا همسر خود را پرداخت کنید. این حق بیمه می‌تواند ماهیانه، ۳ ماه یک‌بار، ۶ ماهه و یا سالانه باشد.
     
    پرداخت مستمری مادام‌العمر به زنان خانه‌دار
    نگران بازگشت پولتان نباشید! امکان دریافت اندوخته بیمه‌نامه به‌صورت یکجا و یا در پایان قرارداد در صورت تمایل بیمه‌گذار، و امکان برقراری مستمری پیش از موعد مقرر وجود دارد. البته در این شرایط باید ۵ سال از شروع بیمه‌نامه گذشته باشد.
     
    امکان دریافت وام
    در بیمه مستمری زنان خانه‌دار، پس از پایان سال دوم، به فرد بیمه‌گذار تا ۹۰ درصد مبلغ بازخریدی بیمه‌نامه بدون ضامن و یا دریافت وثیقه، وام پرداخت می‌شود.
     
    زنان و بیمه سازمان تأمین اجتماعی
    زنان خانه‌دار با کمتر از ۴۵ سال سن می‌توانند بیمه شوند و از پوشش بیمه‌ای استفاده کنند. سه نوع مدل پوشش بیمه‌ای در سازمان تأمین اجتماعی برای زنان خانه‌دار وجود دارد که بیمه «بازنشستگی»، «بازنشستگی و فوت»، «بازنشستگی و فوت و ازکارافتادگی» را شامل می‌شود.
     
    نرخ هریک از این سه مدل بیمه به علت میزان پوشش با دیگری فرق دارد و زنان خانه‌دار مختارند هریک از این سه مدل پوشش بیمه‌ای را انتخاب کنند.
     
    زنان خانه‌دار به‌محض رسیدن به سن بازنشستگی در شغل خانه‌داری بازنشسته می‌شوند و سازمان تأمین اجتماعی به آن‌ها حقوق بازنشستگی پرداخت می‌کند.
     
    تمامی زنانی که کمتر از ۴۵ سال سن دارند می‌توانند با در دست داشتن کارت ملی و شناسنامه به واحد امور بیمه‌شدگان نزدیک‌ترین شعبه محل سکونت خود مراجعه کرده و فرم قرارداد تهیه‌شده را ملاحظه کرده و امضا کنند.
     
    سازمان تأمین اجتماعی تمامی زنان خانه‌داری را که تمایل دارند در آینده از سیستم بازنشستگی و تمامی مزایای آن استفاده کنند، تحت پوشش قرار می‌‌دهد و بیمه زنان خانه‌دار با تحت پوشش قرار دادن این افراد تحت عنوان زنان خانه‌دار از آن‌ها حمایت و پشتیبانی می‌کند.
     
     
    «کاربران گرامی چنانچه پیرامون این موضوع سوالی دارید کارشناس مربوطه آماده پاسخگویی به سوالات در بخش نظرها می باشد»
     
     

     1. ارسال نظر  1. خبرنامه
   جهت اطلاع از به روز شدن مجله اطلاعات خود را وارد نماييد .

   پایگاه اطلاع رسانی حورا ساده ماده مستر چنگال انجمن سلامت ایران مجله ایرانی انجمن بیان با حجاب سبک زندگی بچه شیعه ها کودک و مادر عمار کلیپ مجتمع نیکوکاری رعد خانواده سرآمد بلاغ سمن فروشگاه اینترنتی محصولات حجاب سلام نو علوم اجتماعی خبر اقتصادی وبلاگ نیوز تعامل تصویر دل چی بپزم؟ ایران زنان به دخت راز۵۷